neděle 12. dubna 2015

SLIZIN Plus - netradiční směs na tradiční obtíže | exherbis.cz

Slizin Plus je vyjimečná směs  EX HERBIS , která, oproti běžným zvyklostem, není určena pro tepelné zpracování, ale její nejhodnotnější látky – slizy, se louhují za studena, tzv. macerací.
Ty, krom toho, že daly směsi jméno, hlavně blahodárně působí na veškeré sliznice.
U člověka, sliz pokrývá celé orgány. Například endothelium (jednovrstevný epitel-vrstva buněk) vystýlající vnitřní povrch krevních i lymfatických cév a srdce a taktéž vrstva buněk v oční rohovce. Dále součásti pohlavní, močové, trávicí a dýchací soustavy. Hlavní úlohou je ochrana sliznice před poškozením a následně brání vstupu infekce, protože obsahuje protilátky a ionty železa.
Slizy jsou farmakologicky významnými látkami, založenými na podstatě polysacharidů
Rostlinné slizy jsou známé svou schopností uklidňovat podrážděnou sliznici a mnohdy tedy figurují jako účinné složky přírodních léčiv kde pomáhají při problémech trávící a dýchací soustavy, zmírňujíc dráždivé projevy, upravují vylučování žaludečních šťáv, chrání sliznici zažívacího traktu aby byla izolována před látkami způsobujícími její zánět a podráždění. Podporují tvorbu hlene a pomáhají při odkašlávání
Mezi významné drogy, obsahující slizy, patří kořen, květ i list proskurníku, květ slézu, lišejník islandský, lněné semínko, list jitrocele a další. Slizy se používají ve farmacii a v lékařství. Jejich účinek je podmíněn jejich fyzikálními vlastnostmi, zejména schopnosti bobtnání a tvorby viskózních roztoků. Slizy se nevstřebávají pokožkou a sliznicemi, nýbrž vytváří na povrchu jemnou ochrannou vrstvu.
Slizin Plus, je speciálně navržen tak, aby pomáhal jak při suchém a dráždivém kašli, tak při tzv. refluxu, tj. potížích spojených s extenzí přebytku kyselých žaludečních šťáv, do prostředí jícnu, což je doprovázeno, křečovitou bolestí za hrudní kostí signalizující podráždění zásadité sliznice jícnu, což může vést v některých případech až k zjizvení tkáně, tvorbě vředů či nádorů. Napomáhá též ochraně střevní sliznice, podrážděné například střevní chřipkou, či úporným průjmem. Může sloužit jako ochránce sliznic, při léčbě antibiotiky. Lze ho použít k výplachu nosu či kloktání.
Slizin Plus zkrátka využijete všude tam, kde máte pocit, podrážděné nebo vysušené sliznice.
Směs se složena z :
Lišejník islandský – ten obsahuje především tzv. membránový sliz, složený zvláště z polysacharidů (lichenin, isolichenin a dalších), obsahuje také tzv. lišejníkové kyseliny např. fumaroprotocetrarovou, protolichesterovou, usninovou, cetrarovou. Dále pektiny, Vitamín A, vitamíny řady B a jód. Je to velmi ceněná bylina, podávaná zvláště při zánětlivých procesech v dutině ústní, horních cestách dýchacích a v trávicím traktu. Zlepšuje trávení a vstřebávání živin. Působí i proti některým nebezpečným virům, léčí žaludeční a střevní vředy.
Proskurník lékařský (kořen a květ) – hlavní obsahovou látkou je sliz, škrobové látky, glukóza, asparagin, betain, pektiny, flavonoidy, minerální látky a další účinné látky. Velmi dobře tlumí kašel. Vnitřně se užívá při chorobách plic, průdušek, močových cest, ledvin a trávicího ústrojí včetně těžkých průjmových onemocnění. Zevně se používá ke kloktání, výplachům, na popáleniny či poleptání.
Lékořice lysá – obsahuje především saponiny např. glycyrrhizin a flavonoidy nepř. Liquiritin. Dalšími účinými látkami jsou qxykumariny, asparagin, cukry, škrob, mannit, hořčiny, pryskyřice a látky hormonálního typu. Napomáhá vykašlávání u nemocí plic a průdušek, působí protikřečově, čehož se využívá, mimo jiné při léčbě žaludečních a dvanácterníkových vředů. Tlumí tvorbu žaludečních kyselin a histaminu, zodpovědného za vznik většiny alergií.
Dodává směsi nasládlou chuť.Sléz maurský –  obsahuje  sliz, třísloviny, antokyany (fialové barvivo), organické kyseliny (včetně askorbové) a další.
V lidovém léčitelství se droga doporučuje při nadýmání a k obkladům na rány. Jsou zde prokázány antiseptické účinky. Bylina se používá při katarech horních dýchacích cest, laryngitidě, faryngitidě a též při zánětech žaludeční sliznice.
 Zevně slouží na přípravu bylinných změkčovacích obkladů, jako přísada do ústních vod a kloktadel podporujících hojení zanícené sliznice v dutině ústní. Působí  blahodárně na dýchací cesty, používá se při nachlazení,  zánětech horních cest dýchacích , při průduškových katarech.Ulevuje při astmatu a bronchitidě. Působí protizánětlivě, mírně svíravě a napomáhá rozpouštění hlenů.Směs je vhodné nechat, macerovat ve studené vodě v ledničce přes noc. Pokud potřebujete, ale jeho zásah dříve, lze první doušky polknout cca po 30-ti minutách. V lednici, v uzavřené sklenici, můžete mít macerát uskladněn až 2 dny.
Optimální je užívat v malých dávkách v pravidelných intervalech po dobu obtíží, či jako prevence podráždění.

Slizin Plus - má tak široké využití , že je dobré mít ho stále při ruce. Koupit ho můžete zde:Žádné komentáře:

Okomentovat