čtvrtek 27. srpna 2015

Kakaové banánové placičky - bez lepku

Všudy přítomný lepek zatěžuje naše střeva a deformuje naše postavy. Tak i když patříme k těm šťastnějším, kteří nemusí držet striktní bezlepkovou dietu, můžeme svému tělu prospět když konzumaci lepku omezíme a  naučíme se používat i méně obvyklé obiloviny. Buď jako přídavek ke klasické mouce či pro přípravu plně bezlepkových pokrmů. Každý zkušený bezlepkář ví, že práce s bezlepkovými surovinami je sice o něco složitější, protože je většinou nutné namíchat několik surovin, místo toho aby jste vzali jednu "hladkou" mouku, ale na druhou stranu je to i celkem zajímavé dobrodružství, které Vás vede ke kreativitě a navíc použitím netradičních či trochu pozapomenutých rostlin, dopřejete svému tělu pestrou paletu přínosných látek, které Vás učiní odolnějšími před nástrahami civilizačních chorob.

Pro začátek můžete zkusit něco jednoduššího například Kakaové banánové placičky.

Na 3 - 4 porce budete potřebovat:
60 g čirokové hladké mouky
50 g kukuřičné hladké mouky
50 g tapiokové hladké mouky
10 g mouky zemních mandlí - šáchorové
Polévková lžíce kakaového prášku
4 - 5 polévkových lžic cukru
lžička jedé sody
Lžíce nízkotučného měkkého tvarohu
1 vejce
1/2 šálku mléka
 2 banány - 1 do těsta, jeden na ozdobu
zakysaná smetana na ozdobu
Dobře promíchejte všechny sypké ingredience, přidejte vejce a mléko a šlehejte do hladka, přidejte tvaroh a ještě chvíli šlehejte, aby bylo těsto hladké. Nakonec vmíchejte banán nakrájený na kostičky .

Smažte na pánvi s nepřilnavým povrchem po obou stranách. Těsto by mělo být řidší konzistence, aby šlo roztáhnout do tenké vrstvy.
Servírujte se zakysanou smetanou a kousky banánů, nebo s banánovou marmeládou a šlehačkou.


1 komentář: