středa 3. srpna 2016

Tonizační s Damiánou II | exherbis.cz

Lehce stimulační směs, vyladěná zvláště pro ženy všech věkových skupin. 

Tonizační s Damianou II
Tonizační s Damianou II

Složení : Kontryhel nať, Damiána nať, Měsíček květ, Kopřiva list, Topolovka růžová květ, Šalvěj lékařská list
Použití: 1 lžíci směsi zalijte 0,3 litru horké vody a nechte 10 minut louhovat.
Užívejte 1 - 3 x denně.
Nevhodné pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy. Neslouží jako náhrada pestré stravy.

Pojďme tuto směs rozebrat trochu podrobněji. Jako ženy jsme celý život pod vlivem různě kolísající hormonální hladiny, která nám dokáže pěkně zatopit, naštěstí matka příroda pro své dcery zajistila velké množství bylin, které nám pomáhají tyto obtíže zvládnout. Značka Exherbis přináší směs pro všechny ženy od puberty do pozdního věku, s vyjímkou období těhotenství a kojení (zvláště z důvodu obsahu Šalvěje lékařské)
Altea RoseaKontryhel – pro ženy bylinka první kategorie, je to velmi účinná gynekologická bylina, ačkoli se ještě vědcům nepodařilo identifikovat, která sloučenina to způsobuje, její účinek je nepochybný. Účinně tlumí gynekologické krvácení a bolesti provázející menstruaci, příznivě ovlivňuje psychiku a je přínosná i v době klimakteria.
Vnitřní podávání doplněné koupelemi, či výplachy eliminuje bílý výtok. Působí močopudně, prohlubuje spánek a ženám zpevňuje podbřišek, čímž napomáhá proti potratům, nebo výhřezu dělohy – což je samozřejmě vhodné podpořit cviky pro zpevnění pánevního dna.

Damiana TeaMěsíček – působí antibakteriálně, tlumí různé druhy zánětů, upravuje menstruaci, zklidňuje psychiku a zvyšuje odolnost nervové soustavy. Působí kancerostaticky, zvláště v trávicím ústrojí a ženských orgánech.
Kopřiva – obsahuje mnoho aktivních látek od vitamínů přes minerály až po aminokyseliny. Obsažený chlorofyl působí tonizačně, povzbuzuje metabolismus. Nás zajímá hlavně antianemické působení, což je zvláště důležité při ztrátě krve menstruací. Příznivě také ovlivňuje funkci vaječníků. Působí antidiabeticky, povzbuzuje činnost slinivky a zlepšuje prokrvení vnitřních orgánů.
Topolovka růžová obsahuje hlavně slizy, působící hojivě na všechny sliznice těla a dále látky hormonálního charakteru. Estrogenní aktivitou příznivě ovlivňuje jak menstruaci, tak klimakterium.
 A celá směs je korunována špetkou šalvěje lékařské, která také obsahuje látky podobné ženskému hormonu estrogenu. V chladných nápojích pomáhá snížit pocení včetně klimakterického, napomáhá při zvládání gynekologických obtíží. Antibiotické působení pomáhá udržovat zdraví močových cest. Nejvhodnější je uvařit si nápoj do konvice a popíjet chladný v průběhu celého dne. Indikace je zřejmá, v období kolem menstruace, pravidelně rozhodně v klimakteriu, kdy dokáže tlumit nepříjemné průvodní jevy včetně návalů a nočního pocení, zvláště když doplníte jídelníčkem obsahující pokrmy ze sóje, silného zdroje fytoestrogenů.
Čaj ocení i ženy se sníženou funkcí vaječníků. Využití je široké a uvařit by si ho měla každá žena, pokud se cítí v napětí.
K dispozici je balení 50 g za 59,- Kč a  cenově výhodné 100 g za 99,-

Žádné komentáře:

Okomentovat