Hledání:

Směsi Ex Herbis.

Bylinkové směsi ExHerbis pro zdraví a podporu organismu

Tonizační s Damiánou II

Lehce stimulační směs, vyladěná zvláště pro ženy všech věkových skupin.
Složení : Kontryhel nať, Damiána nať, Měsíček květ, Kopřiva list, Topolovka růžová květ, Šalvěj lékařská list


Použití: 1 lžíci směsi zalijte 0,3 litru horké vody a nechte 10 minut louhovat. Užívejte 1 - 3 x denně.
Nevhodné pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy. Neslouží jako náhrada pestré stravy.


Pojďme tuto směs rozebrat trochu podrobněji.
Jako ženy jsme celý život pod vlivem různě kolísající hormonální hladiny, která nám dokáže pěkně zatopit, naštěstí matka příroda pro své dcery zajistila velké množství bylin, které nám pomáhají tyto obtíže zvládnout. Značka Exherbis přináší směs pro všechny ženy od puberty do smrti, s vyjímkou období těhotenství a kojení (zvláště z důvodu obsahu Šalvěje lékařské)
Damiana je malý keř rostoucí v celém Mexiku a střední Americe. Již za staré Mayské civilizace, si lidé všimli jejích účinků. Bylina je ceněna i pro své afrodiziakální účinky. Ženy mexických indiánů nápoj z Damiany oslazený medem pily hodinu před stykem, aby zvýšily prožitek.
Je považována za magickou a byla užívána při různých rituálech. Kde byly využívány její schopnosti uvolňovat stres a navozovat duševní pohodu. Pro tyto vlastnosti je ceněná jako bylinka vhodná k relaxačním účelům a současně pomáhá snižovat psychické napětí PMS nebo v klimakteriu. Zlepšuje též mentální a kognitivní aktivity, mezi něž řadíme např. schopnost zpracovávat informace, pohotově reagovat, chápat, správně se vyjadřovat. Dále pak paměť, pozornost  či schopnost koncentrace.
Damiana, při pravidelném užívání snižuje hladinu cukru v krvi a tak je nutná jistá opatrnost při užívání antidiabetických léků, aby nedošlo k nadměrnému poklesu hladiny cukru v krvi.Traduje se, že má schopnost regulovat hmotnost. Nálev z damiany má lahodnou chuť.Kontryhel – pro ženy bylinka první kategorie, je to velmi účinná gynekologická bylina, ačkoli se ještě vědcům nepodařilo identifikovat, která sloučenina to způsobuje, její účinek je nepochybný. Účinně tlumí gynekologické krvácení a bolesti provázející menstruaci, příznivě ovlivňuje psychiku a je přínosná i v době klimakteria. Vnitřní podávání doplněné koupelemi, či výplachy eliminuje bílý výtok. Působí močopudně, prohlubuje spánek a ženám zpevňuje podbřišek, čímž napomáhá proti potratům, nebo výhřezu dělohy – což je samozřejmě vhodné podpořit cviky pro zpevnění pánevního dna.
Měsíček – působí antibakteriálně, tlumí různé druhy zánětů, upravuje menstruaci, zklidňuje psychiku a zvyšuje odolnost nervové soustavy.  Působí kancerostaticky, zvláště v trávicím ústrojí a ženských orgánech.
Kopřiva – obsahuje mnoho aktivních látek od vitamínů přes minerály až po aminokyseliny. Obsažený chlorofyl působí tonizačně, povzbuzuje metabolismus. Nás zajímá hlavně antianemické působení, což je zvláště důležité při ztrátě krve menstruací. Příznivě také ovlivňuje funkci vaječníků. Působí antidiabeticky, povzbuzuje činnost slinivky a zlepšuje prokrvení vnitřních orgánů.


Topolovka růžová obsahuje hlavně slizy, působící hojivě na všechny sliznice těla a dále látky hormonálního charakteru. Estrogenní aktivitou příznivě ovlivňuje jak menstruaci, tak klimakterium.


A celá směs je korunována špetkou šalvěje lékařské, která také obsahuje látky podobné ženskému hormonu estrogenu. V chladných nápojích pomáhá snížit pocení včetně klimakterického, napomáhá při zvládání gynekologických obtíží. Antibiotické působení pomáhá udržovat zdraví močových cest.

Nejvhodnější je uvařit si nápoj do konvice a popíjet chladný v průběhu celého dne.  Indikace je zřejmá, v období kolem menstruace, pravidelně rozhodně v klimakteriu, kdy dokáže tlumit nepříjemné průvodní jevy včetně návalů a nočního pocení, zvláště když doplníte jídelníčkem obsahující pokrmy ze sóje, silného zdroje fytoestrogenů. Ocení ho i ženy se sníženou funkcí vaječníků. Využití je široké a uvařit by si ho měla každá žena, pokud se cítí v napětí.
Směs si můžete objednat zde

Balanční směsi

Tyto vyvážené bylinné směsi jsou koncipovány pro každodenní užití. Pití balančních bylinných čajů je vhodným způsobem k doplnění potřebného denního objemu tekutin. Tekutiny jsou pro náš organismus životně důležité a jejich správná skladba a přiměřený objem zajišťují optimální provoz našeho organismu. Při nedostatku vhodných tekutin jako je čistá voda, bylinné či zelené čaje, dochází k více či méně závažné dehydrataci organismu. Dlouhodobá mírná dehydratace se může projevit bolestí hlavy, přesušenou pokožkou se sklonem k tvorbě vrásek či tzv. papírové kůže, suchými a lámavými vlasy. Při vyšší dehydrataci zapříčiněné buď nedostatečným příjmem, či špatnou skladbou přijatých tekutin dochází k potížím s ledvinami, zvýšenému usazování solí v organismu (např. v kloubech, tvorbě různých typů kamenů nebo zvýšené hladině kyseliny močové v krvi), zpomalení metabolismu a lymfatického systému. Organismus během své činnosti produkuje odpadní látky, které je třeba z těla pravidelně vylučovat, jinak se někde v těle usadí a způsobí problémy. Dostatečný příjem vhodných tekutin zajistí průběžný odtok škodlivých látek. Ne každá tekutina, ale plní hydratační úlohu např. káva či tvrdý alkohol organismus ještě více dehydrují. Kvalitní minerálky se hodí k příležitostnému doplnění minerálů, ale nejsou vhodné pro nepřetržitou konzumaci, nadbytečné minerály, které tělo nevyužije, se ukládají v organismu právě ve formě solí.  Nejvhodnější a nejpřirozenější tekutinou je čistá voda, pokud je Vám po čisté vodě tzv. těžko, zkuste vodu filtrovanou, je pro žaludek přijatelnější. Čistý zelený čaj a bylinkové nálevy z jemně působících léčivek, jsou další velmi vhodnou formou doplnění tekutin. Jako bonus k čisté vodě Vám bylinky dodají přirozenou formu vitamínů, minerálů či jiných organických aktivních látek, které váš organismus nenásilným způsobem harmonizují a činí jej tak odolnější.
Naše směsi z řady Balanční jsou připraveny tak, aby, jste je mohli pít denně. Můžete si vybrat podle oblasti, kterou potřebujete prioritně harmonizovat. Pokud například trpíte praskajícími žilkami, krvácejícími hemoroidy nebo se vám snadno dělají modřiny, máte pravděpodobně křehčí cévní stěny a krom estetického problému či jistého diskomfortu můžete být ohroženi praskajícími cévkami a drobnými krevními výrony kdekoli v těle včetně mozku, což může způsobit i závažnější zdravotní komplikace. Balanční cévní“ obsahuje, mimo jiné, nať pohanky a plod černého jeřábu Aronie, což jsou byliny s významným obsahem Rutinu, který je zodpovědný za zpevnění cévních stěn. Jeho pravidelná konzumace pak může potížím s žilkami předcházet a již existující potíže mírnit. 

TIP: Pokud chcete pozitivní účinek na cévy ještě zvýšit, přidejte ke každé dávce nálevu ještě lžičku listu černého rybízu. Zařazením pohanky, plodů černého jeřábu a černého rybízu do jídelníčku též podpoříte zdraví svých cév. Forma úpravy, je pak již jen na Vaší chuti.


Tato směs na přípravu odvaru na různé formy nachlazení a prvních stádií chřipky stála u počátku vzniku značky Ex Herbis. Ukázalo se , že funguje téměř zázračně. Cca 97% uživatelů zaznamenalo úlevu již po užití první dávky. Bez ohledu na to zda se jednalo likvidaci nastupující letní virozy, nebo úlevu od dlouhotrvajících a neustupujících potíží konvenčně léčeného nachlazení, jako je zahleněnost, těžký kašel, kdy se uživatel konečně vyspal a nemoc začala ustupovat.

Ukázalo se, že použití při prvních příznacích nemoci, jako je šimrání v nose, pobolívání v krku a pod. dokáže většinou nemoc odvrátit. Směs však můžete použít i rozvinutém stádiu, když už Vám konvenční léky nedokáží ulevit, v tom případě odbvykle nastává pocitová úleva od bolesti hlavy, zahlenění, rýmy či bolesti těla a nemoc doproběhne v rychlejším čase. Důležité je dodržet způsob použití, tj. přípravu vařením, pokud by jste si chtěli přípravu zjednodušit tím, že jen zalijete horkou vodou, budete výsledkem zklamáni, neboť v tom případě se nevyloučí účinné látky a efekt bude nulový.


Pro pracovní dny, kdy většina z nás nemá možnost připravit si odvar v zaměstnání, je vhodné nachystat si ho večer, před spaním užít jeden šálek, zbytek slít do lahve a popíjet ho v průběhu následujícího dne chladný v kombinaci s podpůrnými bylinnými čaji připravovanými jako nálev.

Obsažené byliny: Muňa Muňa, Wira Wira, Vilcacora, Vrba bílá , Černý bez plod


Muňa - Muňa ....... Název evokuje různé úsměvné asociace, ale bylinka má mnoho významných pozitivních účinků, ve směsi Antichripka se využívá její potenciál působení při chřipce a nachlazení, zánětech vedlejších nosních dutin a při zánětech a infekcích dýchacích cest .


Wira - Wira...........Je něco jako rodná sestra Muni, v zemi původu se tyto dvě byliny kombinují přávě pro léčbu nachlazení, chřipky a podobných virových onemocnění.  Bylina pozitivně účinkuje na katary dýchacích cest, snižuje otoky sliznic, pomáhá proti rýmě a kašli.Má lahodnou chuť a příjemnou vůni.

Vilcacora.............. Má důležitou schopnost podporovat přirozenou obranyschopnost organismu a podporuje rezistenci při napadení organismu. Pomáhá  organismu najít správnou cestu a učí ho bránit se svými vlastními prostředky. Ve své domovině je používáno, krom jiného, k posílení imunitního systému

Vrba bílá............. První ze dvou důležitých místních bylin, doplňující exotickou směs. Vrbová kůra obsahuje glykosid salicin a je takovým přírodním aspirinem. Z toho také plyne její uplatnění. Působí proti bolestem a horečce, zároveň dokáže hubit některé mikroorganismy, jakožto původce infekčních chorob.Je velmi užitečná při nemocech z nachlazení, spojených s vysokou teplotou, bolestmi hlavy, kašlem a rýmou, při chřipce, angíně apod.

Černý bez - plod ....Tradiční evropská léčivka, která se již tradičně užívá na nemoci z prochlazení. Bylina, krom jiného, čistí zahleněné průdušky, pomáhá při rýmě a zánětu průdušek, ulevuje při zanícených sliznicích a při bolestech hlavy a uší.

Kombinací těchto bylin se nám podařilo dosáhnout velmi účinné synergie při fytoterapii chřipky a nemocí z nachlazení. Vy si ji můžete koupit zde:


TIP 1: Pokud potřebujete podpořit antivirotický účinek Antichripky, např. při silné chřipce, doporučujeme k dávce směsi  přidat 1-2 klásky černohlávku a dále postupovat dle návodu.


TIP 2: Při úporné bolesti hlavy, svalů a kloubů přidejte k dávce směsi  trochu květu Albície a následně vařte 10 minut. Sceďte a užívejte jako standartní Antichripku.


.......................................................................................................................................................    Slizin Plus je vyjímečná směs  EX HERBIS , která, oproti běžným zvyklostem, není určena pro tepelné zpracování, ale její nejhodnotnější látky – slizy, se louhují za studena, tzv. macerací.

Ty, krom toho, že daly směsi jméno, hlavně blahodárně působí na veškeré sliznice.


U člověka, sliz pokrývá celé orgány. Například endothelium (jednovrstevný epitel-vrstva buněk) vystýlající vnitřní povrch krevních i lymfatických cév a srdce a taktéž vrstva buněk v oční rohovce. Dále součásti pohlavní, močové, trávicí a dýchací soustavy. Hlavní úlohou je ochrana sliznice před poškozením a následně brání vstupu infekce, protože obsahuje protilátky a ionty železa.

Slizy jsou farmakologicky významnými látkami, založenými na podstatě polysacharidů

 
Rostlinné slizy jsou známé svou schopností uklidňovat podrážděnou sliznici a mnohdy tedy figurují jako účinné složky přírodních léčiv kde pomáhají při problémech trávící a dýchací soustavy, zmírňujíc dráždivé projevy, upravují vylučování žaludečních šťáv, chrání sliznici zažívacího traktu aby byla izolována před látkami způsobujícími její zánět a podráždění. Podporují tvorbu hlene a pomáhají při odkašlávání
Mezi významné drogy, obsahující slizy, patří kořen, květ i list proskurníku, květ slézu, lišejník islandský, lněné semínko, list jitrocele a další. Slizy se používají ve farmacii a v lékařství. Jejich účinek je podmíněn jejich fyzikálními vlastnostmi, zejména schopnosti bobtnání a tvorby viskózních roztoků. Slizy se nevstřebávají pokožkou a sliznicemi, nýbrž vytváří na povrchu jemnou ochrannou vrstvu.

Slizin Plus, je speciálně navržen tak, aby pomáhal jak při suchém a dráždivém kašli, tak při tzv. refluxu, tj. potížích spojených s extenzí přebytku kyselých žaludečních šťáv, do prostředí jícnu, což je doprovázeno, křečovitou bolestí za hrudní kostí signalizující podráždění zásadité sliznice jícnu, což může vést v některých případech až k zjizvení tkáně, tvorbě vředů či nádorů. Napomáhá též ochraně střevní sliznice, podrážděné například střevní chřipkou, či úporným průjmem. Může sloužit jako ochránce sliznic, při léčbě antibiotiky. Lze ho použít k výplachu nosu či kloktání.

Slizin Plus zkrátka využijete všude tam, kde máte pocit, podrážděné nebo vysušené sliznice.

Směs se složena z :


Lišejník islandský – ten obsahuje především tzv. membránový sliz, složený zvláště z polysacharidů (lichenin, isolichenin a dalších), obsahuje také tzv. lišejníkové kyseliny např. fumaroprotocetrarovou, protolichesterovou, usninovou, cetrarovou. Dále pektiny, Vitamín A, vitamíny řady B a jód. Je to velmi ceněná bylina, podávaná zvláště při zánětlivých procesech v dutině ústní, horních cestách dýchacích a v trávicím traktu. Zlepšuje trávení a vstřebávání živin. Působí i proti některým nebezpečným virům, léčí žaludeční a střevní vředy.


Proskurník lékařský (kořen a květ) – hlavní obsahovou látkou je sliz, škrobové látky, glukóza, asparagin, betain, pektiny, flavonoidy, minerální látky a další účinné látky. Velmi dobře tlumí kašel. Vnitřně se užívá při chorobách plic, průdušek, močových cest, ledvin a trávicího ústrojí včetně těžkých průjmových onemocnění. Zevně se používá ke kloktání, výplachům, na popáleniny či poleptání.

Lékořice lysá – obsahuje především saponiny např. glycyrrhizin a flavonoidy nepř. Liquiritin. Dalšími účinými látkami jsou qxykumariny, asparagin, cukry, škrob, mannit, hořčiny, pryskyřice a látky hormonálního typu. Napomáhá vykašlávání u nemocí plic a průdušek, působí protikřečově, čehož se využívá, mimo jiné při léčbě žaludečních a dvanácterníkových vředů. Tlumí tvorbu žaludečních kyselin a histaminu, zodpovědného za vznik většiny alergií.
Dodává směsi nasládlou chuť.
Sléz maurský –  obsahuje  sliz, třísloviny, antokyany (fialové barvivo), organické kyseliny (včetně askorbové) a další.

V lidovém léčitelství se droga doporučuje při nadýmání a k obkladům na rány. Jsou zde prokázány antiseptické účinky. Bylina se používá při katarech horních dýchacích cest, laryngitidě, faryngitidě a též při zánětech žaludeční sliznice.

 Zevně slouží na přípravu bylinných změkčovacích obkladů, jako přísada do ústních vod a kloktadel podporujících hojení zanícené sliznice v dutině ústní. Působí  blahodárně na dýchací cesty, používá se při nachlazení,  zánětech horních cest dýchacích , při průduškových katarech.Ulevuje při astmatu a bronchitidě. Působí protizánětlivě, mírně svíravě a napomáhá rozpouštění hlenů.

Směs je vhodné nechat, macerovat ve studené vodě v ledničce přes noc. Pokud potřebujete, ale jeho zásah dříve, lze první doušky polknout již cca po 30-ti minutách. V lednici, v uzavřené sklenici, můžete mít macerát uskladněn až 2 dny.

Optimální je užívat v malých dávkách v pravidelných intervalech po dobu obtíží, či jako prevence podráždění.

Slizin Plus - má tak široké využití , že je dobré mít ho stále při ruce. Koupit ho můžete zde:

Žádné komentáře:

Okomentovat