Hledání:

Gymnéma lesní - pro diabetiky i obézní | exherbis.cz

Gymnéma sylvestris, v jazyce hindi zvaná Gumar - "ničitel cukru", je dřevitá liána pocházející z Indie, kde má dlouhou, více jak 2000 let starou terapeutickou historii.

https://www.exherbis.cz/Ex-Herbis-Gymnema-lesni-100-tbJejí název jasně ukazuje na její léčebné využití. V současnosti se  aplikuje hlavně k léčbě diabetu, metabolických poruch, obezity a kašle. Má i lehký laxativní a diuretický účinek.

Její schopnost snižovat chuť k jídlu a zvláště na sladké, protože snižuje také citlivost "sladkých" chuťových receptorů  a také proto, že přispívá ke stabilizaci hladiny cukru v krvi, významně  omezuje ataky hladu. Což ocení každý kdo chce zhubnout nějaké to kilo.

Gymnéma dále obsahuje látky snižující absorpci cukru ve střevech a tím jeho přechod do krevního oběhu. Zvyšuje  hladinu insulinu a podporuje růst buněk slinivky břišní, produkující insulin.

Je prokázáno, že výtažky z gymnémy v kombinaci s insulinem, nebo antidiabetiky zvyšují pokles hladiny cukru v krvi.

Pokud máte cukrovku a jste léčeni insulinem, nebo antidiabetiky, je vždy nutné konzultovat užívání gymnémy s lékařem a sledovat pravidelně hladinu glukozy, aby nedošlo k nebezpečnému poklesu cukru v krvi.

Studie prokazují i pozitivní účinek Gymnémy na redukci hmotnosti při nadváze a obezitě.

Zvláště pokud potřebujete snížit například hraniční hodnoty krevního cukru, nebo jste ve stádiu počínající cukrovky, na kterou Vám lékař zatím doporučil jen dietu, je čaj nebo kapsle z Gymnémy právě to co Vám může cestu k normálním hodnotám krevního cukru pomoci.

Druhý hlavní efekt a to je snížení chuti k jídlu oceníte zvláště pokud potřebujete zhubnout a přípravky z Gymnémy Vám Vaše úsilí mohou usnadnit.

Gymnéma je vhodná k dlouhodobému užívání s občasnou, minimálně týdenní přestávkou.

Pro její vliv na glykémii, je potřeba Gymnému vysadit vždy minimálně dva týdny před plánovaným chirurgickým výkonem.

Žádné komentáře:

Okomentovat